چهره تيم هاى شركت كننده و نحوه برگزارى ليگ برتر ٩٤ مشخص شد

كدخبر: 1757 تاريخ : ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۳ نسخه چاپي ارسال به دوستان
چهره تيم هاى شركت كننده و نحوه برگزارى ليگ برتر ٩٤ مشخص شد
؛ شورای لیگ والیبال در جلسه امروز (چهارشنبه) که در دفتر رییس فدراسیون والیبال برگزار شد، تصویب کرد مرحله مقدماتی لیگ با حضور ۱۰ تیم (یا ۱۲ تیم) در یک گروه و به صورت رفت و برگشت برگزار شود و هشت تیم برتر به مرحله اول پلی اف صعود کنند.   در مرحله نخست پلی […]

؛ شورای لیگ والیبال در جلسه امروز (چهارشنبه) که در دفتر رییس فدراسیون والیبال برگزار شد، تصویب کرد مرحله مقدماتی لیگ با حضور ۱۰ تیم (یا ۱۲ تیم) در یک گروه و به صورت رفت و برگشت برگزار شود و هشت تیم برتر به مرحله اول پلی اف صعود کنند.

 

در مرحله نخست پلی آف تیم های اول با هشتم، دوم با هفتم، سوم با ششم و چهارم با پنجم براساس دو پیروزی از سه دیدار مسابقه می دهند.
چهار تیم برتر به مرحله دوم پلی اف راه خواهند یافت که در این مرحله سه برد از پنج مسابقه برگزار می شود.

 

تاکنون تیم‌های متین صالحین ورامین، ثامن الحجج سبزوار، شفق اردکان و بانک سرمایه ورودی خود برای شرکت در این مسابقات را پرداخت کرده‌اند.

 

تیم تازه لیگ برتری شده کاله آمل هنوز ورودی خود و تیم‌های شهرداری ارومیه، پیکان، سایپا، آلومینیوم المهدی بندرعباس و شهرداری تبریز نیز ورودی و تسویه حساب فصل گذشته خود را به سازمان لیگ ارائه نکرده اند، اما برای شرکت در فصل جدید لیگ برتر اعلام آمادگی کرده اند.

 

مدیرعامل باشگاه پیکان نیز این جلسه پیشنهاد داد این شورا همانند آنچه که در فدراسیون فوتبال است به مجمع تبدیل شود تا اساسنامه داشته باشد.
محمود شیعی همچنین پیشنهاد برگزاری جام حذفی باشگاههای کشور را ارایه داد و گفت: برای تیم های که در لیگ برتر مقام می آورند، پاداش در نظر گرفته شود.
منوچهر پورحسن رییس سازمان لیگ والیبال نیز در تشریح قوانین و مقررات لیگ امسال گفت: بیست و نهمین دوره لیگ برتر باشگاههای کشور در سال جاری با نام گرامیداشت ۲۰۰ شهید والیبال برگزار می شود.
وی اظهار داشت: درلیگ امسال همانند لیگ جهانی و جام جهانی، اولویت جدول، تعداد پیروزی تیم ها و بعد امتیازها خواهد بود.
پور حسن یادآور شد: بازیکنان سرباز برای حضور در لیگ برتر باید از سردار مهرعلی باران چشمه رییس تربیت بدنی نیروهای مسلح نامه داشته باشند.

 

در جلسه امروز مقرر شد تا هیأت های استانی و باشگاه ها کمک کنند تا عیوب سالن هایی که سال گذشته با مشکلاتی روبرو بودند برطرف شود.

 

همچنین مسئولیت امنیت برگزار مسابقات هم به صورت کامل برعهده میزبان خواهد بود. مسئولان امسال برنامه های جدی برای جلوگیری از ایجاد بی نظمی و حاشیه سازی در مسابقات خواهند داشت.

 

تیم والیبال پیکان که باید در مسابقات جام باشگاه های جهان حضور پیدا کند، پس از برگشت از این مسابقات باید طبق برنامه ای که سازمان لیگ اعلام خواهد کرد بازی های عقب افتاده خود را برگزار کند.

 

برای صدور کارت بازی بازیکنان خارجی باشگاه ها موظف هستند تا آی تی سی، اجازه کار، گواهی سلامت بازیکن مورد نظر را به فدراسیون والیبال بدهند و هزینه ۲ هزار دلاری را هم پرداخت کنند.

 

بیست و نهمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران در سال ۱۳۹۴ با حضور ۱۰ تیم از ۲۸ مهر آغاز و تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت و البته این امکان وجود دارد که دو تیم دیگر به جمع تیم های لیگ برتری اضافه شود.
هر تیم در هر مسابقه ١٤ بازیکن خواهد داشت که دو بازیکن باید لیبرو باشد و بازیکنان خارجی نیز باید مجوز کار و برگ سلامت داشته باشند.

 

شایان ذکر است؛ روز سه شنبه هفته آینده از ساعت ۱۲ سرمربیان تیم های حاضر در لیگ برتر باید در محل فدراسیون والیبال حاضر شوند تا در حضور آنها مراسم قرعه کشی لیگ انجام شود.

مدیر

مدیر

هیات والیبال استان یزد

More Posts

Comments are closed.